Veterans of Dark Side

Forum gildi Veterans of Dark Side

  • Index
  •  » Mag
  •  » Mag - poradnik dla początkujących

#1 2009-02-01 15:19:02

Djegoo

Administrator

4133262
Zarejestrowany: 2009-02-01
Posty: 14
Punktów :   

Mag - poradnik dla początkujących

Rasy, które mogą wziąć tę klasę:
- Human
- Gnome
- Draenei
- Forsaken
- Troll
- Blood Elf


Może nosić zbroje:
- cloth

Może używać broni:
- 1-hand sword
- staff
- dagger
- wand


Odrobiną przedmowy należy zaznaczyć, iż magia do świata Azeroth wdarła się przez Well of Eternity stworzoną przez Titanów na początku kreowania przez nich porządku w świecie Warcrafta. Pierwszymi magami były elfy i to one uwolniły tę moc, którą później (już High Elfy) przekazywali dalej (m.in. ludziom). Powodem, dla którego Night Elfy nie mogą być Mage'ami jest fakt, iż postanowiły nigdy już nie wracać na tę, złą według nich, drogę.
Mage to klasa o bardzo dużej ofensywie, ale o braku odpowiedniej defensywy. Jego czary powodują ogólne zniszczenie, jednak wystarczy chwilka aby sam padł martwy. Posiada dość ciekawy (i śmieszny!) sposób na crowd control (kontrolowanie nadwyżki wrogów) - polimorfuje przeciwnika w owcę (lub - na 60 lvl - w żółwia, krowę lub świnię) na bardzo długi czas (lecz wszelkie obrażenia przerywają ten stan). Mając więc do czyniania z dwoma wrogami, jednego może się pozbyć na blisko minutę (na maks. poziomie) i zająć drugim. Ze względu na swoje ogromne DPS często jest zapraszany do raidów czy instance'ów, na PvP szybko odchudza liczby wroga, aż do momentu gdy ktoś do niego dobiegnie. Rogue są największymi wrogami Mage'ów i w ogromnej większości pojedynków Rogue wygra. Mimo tego, Mage jest niezwykle popularną klasą i levelowanie nim należy do dość łatwych zadań.
Ponadto, Mage jest w stanie tworzyć picie oraz jedzenia dla potrzeb swoich i drużyny (albo kogokolwiek kto wybłaga go o zrobienie trochę wody i prowiantu, stąd złośliwa nazwa Vending Machine - automat do jedzenia/picia). Posiadają też zdolność tworzenia portali do głównych miast swojej frakcji.


Mage posiada następujące atrybuty:

- Arcane - grupa, która powoduje obrażenia typu arcane i ma w sobie kilka buffów. Do najważniejszych należą Arcane Intellect (zwiększa ilość Intellectu) oraz Mana Shield (absorbuje fizyczne obrażenia, ssając przy tym manę w stosunku 1 dmg : 2 many). Pozostałe to Dampen Magic (obniża otrzymywane obrażenia od czarów, ale obniża jednocześnie leczenie jakie Mage może otrzymać) czy Mage Armor (podwyższa resisty i pozwala na 30% regeneracji many podczas rzucania czarów). Arcane to atrybut, który wyróżnia się tak dużą ilością buffów, a przy tym oferuje zadawanie obrażeń, którym jednak wiele brakuje względem pozostałych grup. Do Arcane należą również czary tworzące portale do stolic Alliance lub Hordy oraz wytwarzające picie i jedzenie. Wartym wspomnienia jest czar Blink, który teleportuje Mage'a kawałek dalej i przerywa unieruchamiające efekty jak stun czy root. Bardzo dobrymi talentami są Arcane Instability (zwiększa obrażenia i szansę na critical czarem o 1-3%) oraz Arcane Power (na 15 sekund zwiększa obrażenia od czarów o 30% zwiększając ich koszt o 30%). To również czary z Arcane polimorfują (Polymorph, Polymorph: Pig, Cow i Turtle, niewrażliwość na te czary posiadają formy zwierzęce Druida)

- Fire - jak sama nazwa sugeruje, czary z Fire to umiejętności, które zadają obrażenia typu fire. Jedyną defensywną umiejętnością jest tu Fire Ward (absorbuje obrażenia fire). Cała reszta to czary ofensywne, podobnie jak talenty z Fire. Mage inwestujący w Fire będzie zadawał ogromne ilości obrażeń ogniowych dzięki talentom Fire Power (zwiększa obrażenia od fire), Critical Mass (zwiększa szansę na critical ogniowym czarem o 2%-6%) oraz Combustion (każdy rzucony czar ogniowy na wroga powoduje zwiększenie się szansy na critical czarem ogniowym o 10%). W Fire znajdują się również czary AoE (Flamestrike oraz Blast Wave), które często się przydają w battlegroundach oraz instance'ach.

- Frost - grupa, która opiera się na czarach zadających obrażenia od frost, które nie są tak duże jak od czarów z Fire, ale za to spowalniają przeciwnika lub go unieruchamiają. Dołączając do tego Ice Armor (zwiększa pancerz i powoduje, iż atakujący jest spowolniony) oraz Ice Barrier (absorbuje obrażenia, czary nie mogą być przerywane) i otrzymujemy najbardziej defensywną szkołę Mage'a. Frostbolt i Cone of Cold (słaby zasięg) spowalniają prędkość chodzenia wroga, Frost Nova zamraża wroga w miejscu na kilka sekund (ale może on atakować z dystansu), a Blizzard (kultowy już czar z gier Blizzarda) powoduje obrażenia channeled AoE. Grupa Frost to rzadziej odwiedzane drzewko Mage'a z powodu mniejszej od Fire siły ofensywnej, a jedyny warty większej uwagi talent to Ice Barrier, dla którego Mage musiałby poświęcić 30 talent pointów.


PLUSY:
- bardzo duże obrażenia czarów, w tym AoE
- samowystarczalność pod względem pożywienia i picia
- "drugi Hearthstone" - portale

MINUSY:
- bardzo słaba defensywa

http://wow.gram.pl/images/mage.jpg

Offline

 
  • Index
  •  » Mag
  •  » Mag - poradnik dla początkujących

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bleach-forum.pun.pl bindy dla adma obrzęk mózgu a porażenie www.inf.pun.pl www.bibliolodzy.pun.pl